Úvod » Plynové nástenné kotly » Kondenzačný kotol Vaillant ecoTEC plus IoniDetect VUW 26CS/1-5 ecoTEC plus
Vaillant VUW 26CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect je moderný závesný plynový kondenzačný kombinovaný kotol určený na vykurovanie a prietokový ohrev teplej vody. Vďaka kompaktným rozmerom, tichej prevádzke, jednoduchému ovládaniu a technológii spaľovania IoniDetect ponúka spoľahlivé, bezpečné a energeticky efektívne riešenie.
ecoTEC plus využíva nerezový kondenzačný výmenník, vysokovýkonné čerpadlo a inteligentné riadenie spaľovania. S výkonom od 2,7 kW do 21,0 kW (50/30 °C) je vhodný pre široké spektrum aplikácií. Kotol je možné prevádzkovať na zemný plyn aj LPG.
Technológia IoniDetect automaticky rozpozná kvalitu plynu a prispôsobuje spaľovanie pre maximálnu účinnosť a spoľahlivosť. V kombinácii s filozofiou Green iQ je prevádzka úsporná a šetrná k životnému prostrediu.
Kondenzačný systém efektívne využíva zvyškové teplo zo spalín, čo prispieva k vysokej účinnosti a úspornej prevádzke. Integrovaný prietokový ohrev TÚV zabezpečí dostatok teplej vody bez potreby samostatného zásobníka.
| ecoTEC plus | VU 10 CS/1-5 | VU 25 CS/1-5 | VU 35 CS/1-5 | VUW 26 CS/1-5 | VUI 26 CS/1-5 |
|---|---|---|---|---|---|
| Technické údaje - vykurovanie | |||||
| Rozsah menovitého tepelného výkonu pri 50/30 ° C | 2,9 - 10,9 kW | 2,8 - 26,4 kW | 4,3 - 37,7 kW | 2,7 - 21,0 kW | 2,7 - 21,0 kW |
| Rozsah menovitého tepelného výkonu pri 80/60 ° C | 2,5 - 9,9 kW | 2,5 - 24,7 kW | 4,0 - 34,8 kW | 2,4 - 19,7 kW | 2,5 - 19,7 kW |
| Max. tepelné zaťaženie vykurovania | 10,2 kW | 25,5 kW | 35,7 kW | 20,4 kW | 20,4 kW |
| Min. tepelné zaťaženie vykurovania | 2,7 kW | 2,7 kW | 4,2 kW | 2,7 kW | 2,7 kW |
| Max. tepelný výkon TV | 20,0 kW | 27,5 kW | 39,7 kW | 26,0 kW | 26,0 kW |
| Nominálna tepelné zaťaženie | 20,4 kW | 28,3 kW | 40,8 kW | 26,5 kW | 26,5 kW |
| Rozsah menovitého tepelného zaťaženia kúrenia | 2,7 - 10,2 kW | 2,7 - 25,5 kW | 4,2 - 35,7 kW | 2,7 - 20,4 kW | 2,7 - 20,4 kW |
| Trieda NOx | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Max. teplota na výstupe | 85°C | 85°C | 85°C | 85°C | 85°C |
| Rozsah nastavenia max. výstupná teplota (výrobné nastavenie: 75 °C) | 15 - 80°C | 15 - 80°C | 15 - 80°C | 15 - 80°C | 15 - 80°C |
| Max. prevádzkový tlak, kúrenie | 0,3 MPa (3,0 bar) | 0,3 MPa (3,0 bar) | 0,3 MPa (3,0 bar) | 0,3 MPa (3,0 bar) | 0,3 MPa (3,0 bar) |
| Menovité množstvo cirkulujúcej vody pri ΔT = 20 K | 424 l/h | 1 060 l/h | 1 498 l/h | 846 l/h | 846 l/h |
| Zvyšková dopravná výška čerpadla pri menovitom množstve cirkulujúcej vody | 0,025 MPa (0,25 bar) | 0,025 MPa (0,25 bar) | 0,025 MPa (0,25 bar) | 0,025 MPa (0,25 bar) | 0,025 MPa (0,25 bar) |
| Technické údaje - teplá voda | |||||
| Množstvo vody pri spustení | - | - | - | 2 l/min | 2 l/min |
| Špecifický prietok D (ΔT = 30 K) | - | - | - | 12,4 l/min | 15 l/min |
| Povolený prevádzkový tlak | - | - | - | 0,03 - 1,0 MPa (0,30 - 10,0 bar) |
0,03 - 1,0 MPa (0,30 - 10,0 bar) |
| Požadovaný pripojovací tlak | - | - | - | 0,07 MPa (0,70 bar) | 0,07 MPa (0,70 bar) |
| Rozsah nastavenia teploty teplej vody | - | - | - | 35 - 65°C | 35 - 65°C |
| Obmedzovač prietokového množstva | - | - | - | 8,7 l/min | 14 l/min |
| Elektrické parametre | |||||
| Menovité napätie / frekvencia siete | 230 V / 50 Hz | 230 V / 50 Hz | 230 V / 50 Hz | 230 V / 50 Hz | 230 V / 50 Hz |
| Elektrické krytie | IPX4D | IPX4D | IPX4D | IPX4D | IPX4D |
| Rozmery | |||||
| Plynová prípojka na strane kotla | 15 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm |
| Prípojky výstupe do / vstupu z kúrenia na strane kotla | G 3/4 " | G 3/4 " | G 3/4 " | G 3/4 " | G 3/4 " |
| Prípojky zásobníka výstupe do kúrenia / vstupu z kúrenia na strane kotla | G 1/2 " | G 1/2 " | G 1/2 " | G 1/2 " | G 1/2 " |
| Prípojky studenej / teplej vody na strane kotla | - | - | - | G 3/4 " | G 3/4 " |
| Prípojka poistného ventilu | 15 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm |
| Hadica pre odvod kondenzátu | 19 mm | 19 mm | 19 mm | 19 mm | 19 mm |
| Rozmery (šírka x výška x hĺbka) | 440 x 720 x 348 mm | 440 x 720 x 348 mm | 440 x 720 x 382 mm | 440 x 720 x 348 mm | 440 x 720 x 546 mm |
| Hmotnosť (bez obalu, bez vody) | 34 kg | 34 kg | 40,5 kg | 36 kg | 82,3 kg |
Vaillant ecoTEC plus VUW 26CS/1-5 IoniDetect spája moderné technológie a vysokú účinnosť pre maximálny komfort kúrenia aj TÚV.
- Menovitý tepelný výkon (50/30 °C) – 2,7 - 21,0 kW
- Energetická trieda – A (vykurovanie)
- Prietokový ohrev TÚV – až 12,4 l/min
- eBus rozhranie – možnosť pripojenia regulátorov a doplnkov
- Kompaktné rozmery – 720 × 440 × 348 mm
Špeciálne funkcie
• Normovaný stupeň využitia plynu 109,5 %
• Modulácia 1 : 10
• Elektronicky riadené spaľovanie (IoniDetect technológia)
• Elektronicky riadené čerpadlo
• Diagnostický systém s dotykovým displejom
• Hydraulické príslušenstvo kompatibilné s predchádzajúcou generáciou kotlov
• Rozmery kotla (v x š x h) 720 x 440 x 348
Kotol ecoTEC plus je vybavený prehľadným podsvieteným LCD displejom s intuitívnym menu. Na displeji rýchlo skontrolujete stav kotla, teploty, tlak aj základnú diagnostiku. Ovládanie je navrhnuté tak, aby bežné nastavenia – napr. požadovaná teplota vykurovania či TÚV – bolo možné upraviť v niekoľkých krokoch.
Vďaka rozhraniu eBus možno systém rozšíriť o ekvitermické regulátory (napr. sensoHOME / sensoCOMFORT) a vonkajší snímač teploty. Ekvitermika automaticky prispôsobuje výkon kotla počasiu a znižuje spotrebu energie. K dispozícii sú týždenné programy, časové okná vykurovania a TÚV a jednoduché prepínanie režimov (komfort/eco/dovolenka).
Pri doplnení o internetový modul myVAILLANT connect je možné kotol ovládať na diaľku cez mobilnú aplikáciu myVAILLANT (iOS/Android): nastavovanie teplôt a rozvrhov, prehľad spotreby, notifikácie o udalostiach a vzdialená podpora. Systém podporuje aj zónovú reguláciu (podľa použitej regulácie/prvkov), takže každá zóna môže mať vlastné časové programy a teploty.

Kombinovaný plynový kondenzačný kotol – vykurovanie + prietokový ohrev teplej vody
Ideálny pre rodinné domy, modernizáciu aj novostavby
Možnosť prevádzky na zemný plyn alebo LPG
Chcete si ukladať produkty? Prihláste sa do svojho účtu.