Úvod » Ohrievače vody » Elektrický tlakový prietokový ohrievač Elíz ELX 12 séria Compact
Modely ELX série Compact sú elektronicky riadené prietokové ohrievače vody s tlakovou prevádzkou a hydraulickým spínaním. Svojou konštrukciou sú určené na montáž do vodovodného systému, aj na viac odberných miest. Ohrievač je vhodný pre umývadlo, kuchynský drez a aj pre zásobovanie sprchy ako odberného miesta.
Prednosťou prietokových ohrievačov rady ELX je podsvietený dotykový LCD displej s tlačidlom zapnutia/vypnutia ohrevu a s možnosťou presného nastavenia požadovanej teploty vody. Elektronika zároveň poskytuje meranie aktuálneho prietoku vody a príkonu ohrievača.
Komfortné používanie prietokového ohrievača a ohrev vody sú dosiahnuté použitím mikroprocesora, ktorý riadi ohrev vody a udržuje konštantnú teplotu teplej vody na výstupe z ohrievača aj pri kolísaní vstupnej teploty vody a tlaku v potrubí. Elektronika automaticky prispôsobuje príkon ohrevných špirál tak, aby bola dosiahnutá nastavená teplota vody na výstupe (plynulé zvyšovanie, alebo znižovanie príkonu). Automatická zmena výkonu ohrevu robí z ohrievača výkonný a úsporný model.
Ohrev vody prebieha v momente, keď voda preteká ohrievačom, čím dochádza k spotrebe energie len počas procesu ohrevu vody. Vďaka použitiu ohrievača priamo na odbernom mieste a krátkym rozvodom vody sa eliminujú tepelné straty.
Prietokový ohrievač ELÍZ ELX 12 je vybavený dvojstupňovou tepelnou ochranou proti prehriatiu vody s funkciou resetu.

| typ | ELX 12 |
| príkon | 12000 W |
| napätie | 3 x 400 V |
| istenie | 3 x 20 A |
| elektrické krytie | IP 24 |
| pripojenie vody | 1/2 '' |
| maximálny pracovný tlak vody | 1,0 MPa |
| minimálny pracovný tlak vody | 0,1 MPa |
| prietok teplej vody (Δt=25°C) | 6,8 l/min |
| Prietok teplej vody (Δt=35°C) | 4,8 l/min |
| spínací prietok vody | 2,2 l/min |
| bezpečnostná poistka | áno |
| inštalácia na stenu | áno |
| hmotnosť výrobku | 2,7 kg |
| rozmery výrobku: š / v / h | 200 x 350 x 120 mm |
| záruka na výrobok | 2 roky |
| Číslo produktu / Názov tovaru: | ||||
|---|---|---|---|---|
|
8602 Elektrický tlakový prietokový ohrievač Elíz ELX 10 séria Compact |
skladom
|
naša cena 240,9 € | |
|
8604 Elektrický tlakový prietokový ohrievač Elíz ELX 18 séria Comfort |
skladom
|
naša cena 299,0 € |
Chcete si ukladať produkty? Prihláste sa do svojho účtu.